| GabrielaS13 a întrebat:

Am observat ca mi se misca dintele de sus din fata. Este dintele bun adica nu e dintele de lapte. Ce sa fac? Daca o sa imi cada? Nu stiti niste,,remedii" ca sa incetineasca caderea dintelui sau sa il,, intareasca"?
Va rog sa ma ajutati.
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Super Glue!

| GabrielaS13 explică (pentru zdrangoi):

laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru GabrielaS13):

Incearca totusi la un dentist.

| jj95 a răspuns:

laughing nu exista remedii sa il "intareasca", daca cade, asta este nu este sfarsitul lumii, creste la loc altul.
Bafta!

| EnterLife a răspuns:

Daca e intr-adevar cum spui, trebuie sa te duci la medicul dentist, care iti va spune exact ce sa faci.