| Wildwlves a întrebat:

Am o mare rugaminte, stie cineva unde pot gasi medicamentul Tazocin? Sau unul asemanator pe baza de Piperacilina/Tazobactam?
Nu gasesc la nicio farmacie din Bucuresti, daca stie cineva in alt oras din tara, mi-ar fi de mare ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ottovintila a răspuns:

Inainte de toate cred ca o cautare pe Google cred ca ai facut asa ca te indrum catre ministerul Sanatatii care are un departament de avizare, control si punere pe piata a medicamentului. Exista un importator care il pune pe piata in Romania, un distribuitor sau poate doar un comerciant. In cazul in care nu il gasesti pe intern vezi magazinele online din tara de origine si poate fac livrare in Romania. Daca nici asa nu reusesti stiu ca sunt firme specializate pe "turism medical". Acestea pot pune la dispozitie si achizitionarea anumitor medicamente pe plan international. Succes!