| Costache_Dana_1985 a întrebat:

Am o nelamurire.Trebuia sa imi vina menstruatia pe 4 mai, dar nu mi-a mai venit! In schimb am dureri de sani de burta de spate, este ca si inaintea ciclului! Acum 2 zile mi-a curs cateva pete de sange maroniu, si dureri de mijloc! Nimic schimbator! Dar am o scurgere alba ambundenta si un pic intepatoare! Am facut un test de sarcina! Dar a iesit o singura linie! Vorbesc asa sa inteleaga toate femeiile! Deci pana voi ajunge la ginecolog, imi poate da cineva un raspuns? Aceste dureri de spate lipsa ciculului scurgeri intepatoare, ce semnifica? Oare sunt atat de racita incat imi intarzie menstruatia? Eu ma chinui de ceva timp sa raman insarcianata! Va rog dati un raspuns! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca testul de sarcina a fost facut inainte de 12 Mai, te sfatuiesc sa-l repeti, pentru ca a fost facut cu mult inainte de termenul corect.

Un test normal de sarcina se face la 5 saptamani de la ultimul ciclu menstrual!

1 răspuns:
| Costache_Dana_1985 explică:

Multumesc frumos! Va rog sa stergeti postarea mea.