| driver01 a întrebat:

in urma cu 9 zile am facut pentru prima data dragoste cu prietenul meu, mestruatie trebuie sa vina la circa 10-11 zile de la act. Nu am avut nici un fel de simtop in afara de cistita, in cea de a 8 a zi am avut dureri de sani si spate, iar azi (a 9 a) am avut pete maronii, scurgeri consistente, destul de consistente, chiar cu cheaghuri de sange, am avut nevoie si de tampon... ce sa cred, este menstruatia? sunt oare insarcinata? raspuns urgent va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu mai faceti neprotejat. Perioada fertila se calculeaza inapoi, de la menstra urmatoare. La 14-15 zile INAINTE DE MENSTRA URMATOARE ai ovulatia. Perioada fertila incepe cu 4-5 zile inainte si se termina cu 1-2 zile dupa.
Interpretarea mea la ce povestesti este ca nu ai ramas, ai avut noroc si pentru ca ai avut un ciclu mai scurt, dar ati cam riscat.
Ca sa ai liniste sufleteasca, ar trebui sa faci un test de sarcina (de la farmacie).

| driver01 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc mult de raspuns, eu zic ca nu are cum sa fie nidatia deoarece este prea mult si sangele nu este de culoare inchisa

| SkyPilot a răspuns (pentru driver01):

Asta cred si eu. De obicei lumea care pune intrebari aici nu prea stie de nidatie asa ca am preferat sa tin lucrurile simple happy