| cristinaxt a întrebat:

Buna seara,
Am o problema destul de rusionasa pentru mine, in partea din spate a vaginului am ca un fel de rana care ma ustura foarte rau si ma doare destul de tare. nu stiu de la ce este si ce este de fapt. m-am "tratat" cu ceai de musetel si pastaa petrinii, a mers dar acum a reaparut( de vreo 3 ori mi s-a intmaplat) nu mai stiu ce sa fac, de data asta parca e mai mare si mai dureroasa, cu gel de dus nu ma pot spala dar altadata mergea si cu gel intim acum nici cu gel intim nu mai merge... pentru ca ma ustura fffffoarte tare.
aspectul ranii este parca ar avea ceva creste nu stiu exact, dar parca e rana.
va rog mult sa ma ajutati si sa-mi ziceti ce este cu cum se poate trata.
Mentionez ca am o igiena buna.

Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pari a avea o infectie cu HPV. Nu te poti trata dupa ureche, trebuie sa ajungi urgent la ginecolog care iti va prescrie un tratament de specialitate.

| PinkPanther a răspuns:

Lasa rusinea la o parte si megri da doctorul ginecolog. El te poate ajuta mai bine decat noi toti.

| emima a răspuns:

Pai cum poti sta asa? nu este de gluma medicul este solutia

| Shenn a răspuns:

Sincer nu stiu ce este,nu ma pricep prea bine la chestiile astea, dar parca ar fi ceva simptome de herpes genital. cel mai bine te duci la ginecolog, noi nu prea avem de unde sa stim ce este...

| cess a răspuns:

Fuguta repede la un medic sa te vada,nu este de gluma! nu mai amana ca poate sa-ti dauneze. nu te speria, un medic stie cel mai bine ce este de facut, orice problema are si o rezolvare:* bafta multa

| cristinaxt explică:

Voi merge, fac progamare, deci probabil peste o saptamana, dar pana atunci ce fac? ma ustura ingrozitor. nu stie nimeni ce este?

| AstaMicu a răspuns:

thinking hemoroizi?

| Raul243 a răspuns:

Cred ca ar fi foarte bine pentru tine sa te duci la doctor, pentru ca poate sa devina mai rau in timp daca nu tratezi si o sa iti para rau.

| pisicotalb a răspuns:

Mergi la doctor.