| Angelofdemon a întrebat:

Buna seara.
Am o problema foarte grava legata de caderea parului.
Am fost la dermatolog de 2 ori. Mi-a dat tratament le-am tinut regulat, cat timp mi-a spus.
Dar, nu a avut nici un efect. Ma-m dat cu : fiole de la revalid, ducray, sampon de la ducray, mai este unul cu petrol, si multe altele.
Mi-s-a spus sa incerc si tratamente naturale, dar din cauza lor mai mult in cadea.
Intrebarea este : Ce dermatolog imi recomandati foarte, foarte bun din Bucuresti ( cabinet particular) nu conteaza.
Sau ce tratamente ati folosit si imi recomandati.
Multumesc+ funda.
O seara buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura46 a răspuns:

Dermatologul nu rezolva problemele interne.Cauza poate fi o dereglare a glandei tiroidei sub fondul unui stres psihic pe care l-ai avut mai demult si acum se vad repercursiunile.Deci, trebuie o vizita la endocrinolog, ecografie la tiroida, si foarte mult calciu, vitamina B si magneziu timp de cel putin 4-5 luni.nu sunt din Buc, dar cu siguranta aveti ff multi doctori buni acolo.

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Incearca petrol 100%, adica nu solutie cu 5% petrol, e rahat.Cam 1 data pe saptamana/2 saptamani depinde de cat de sensibil ti-e scalpul.Am auzit si eu ca iti inatreste radacina si nu-ti mai cade in cantitati enorme! Merita sa incerci.

| Angelofdemon explică (pentru lolly):

Am incercat si asa. Si cu usturoi frecat scalpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cauza nu este de la dermatologie si faci tratamente degeaba. Cum spune si @Roman_Sorin_1996, nu fa tratament dupa ureche. S-ar putea sa ai lipsa de ceva vitamine sau, mai rau, cauza sa fie stresul. Mergi la medicul de familie sa-ti dea sa faci niste analize. In functie de rezultat, alegi specialistul.

| AnonimusGate a răspuns:

Nu asculta sfaturi de pe net de la alti ca nu stiicine i in spatele calculatorului si intereseaza-te ce doctori sun foarte bunii.
FUNDA :d