| Florin123y a întrebat:

Am o problema:in zona axilara am pielea un pic inchisa la culoare, in ciuda unei igiene riguroase, ce as putea face(mentionez ca am de gand sa fac un control cardiologic si nu as vrea sa se vada) Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să te epilezi cu ceara nu cu bicul.
In rest ai putea sa amesteci bicarbonat de sodiu cu putina lămâia sa faci un fel de masca pentru subraț și să aplici de fiecare dată după duș.

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Afla ca e normal. Iar medicii au vazut multe la meseria lor.

| Florin123y explică (pentru Yuoia):

Este pe o suprafață ușor întinsă. Fondul de ten ar ajuta la mascarea acestei probleme?

| NoisyLight a răspuns:

Și care-i faza? Este ceva normal. Dar, dacă te jenează un lucru atât de normal, colorează axilele cu niște carioci.