| Brunetadulce a întrebat:

Am o problema si sper cat de cat sa ma ajutati.Acum o saptamana mi-au iesit pe gat si in zona pieptului cateva pete...ca cele de muscatura de tzantzar poate putin mai mari.Prima data am crezut ca am varsat de vant dar am fost la medic si mi-a spus ca nu e in niciun caz asa ceva.Nu mi-a spus nimic clar insa mi-a dat o reteta care includea Mixtura Mentolata sh Claritine pentru alergii.De doua zile au inceput sa se extinda.Am pe burta destul de multe, pe maini si pe picioare dar putin.Luni ma voi duce din nou la medic dar vreau sa imi spune-ti daca ati avut vreo experietna de genul acesta cum ati rezolvat-o.Sau daca stiti si ma puteti ajuta cumva cu vreun sfat.Multumescpuppy dog eyes:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este posibil sa fie alergie de la careva ingredient de la mancare ( astea de regula tin 3 zile si trec apoi daca mai mananci pot reaparea daca mai mananci la ceea ce ai devenit alergica ) sau poate fi alergie si de la altceva.
Dar oricum asta doar medicul poate sa-ti spuna si eventual o sa faci si teste.

| brandiburu a răspuns:

Fii-mea face bubite multe si doar local (spate sau piept sau manute) doar cand este foarte racita. Se zice ca cica asa ar iesi infectia prin piele (asta ca sa inteleaga si poporul de rand, ca mine).
Ai stat mult la soare? Te duci la solar?

| Anonima264 a răspuns:

Medicul decide in astfel de situatii!

| Brunetadulce explică:

Brandiburu nu merg nici la solar si nici nu am stat la soare.Mi-au aparut din senin.Imi e frica sa nu am si vreun parazit intestinal.