| YuliaNhO a întrebat:

Buna seara,
Am si eu nevoie de un sfat. Am incercat sa ajut o persoana sa renunte la fumat si pentru asta am folosit niste pastile numite "Antifumat" insa, dupa administrare au aparut strari de ameteala, dureri de cap si senzatie de lesin. Ce alta metoda se poate folosi? Una cat mai eficienta si fara asemenea stari intermediare in perioada de detoxifiere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Simptomele apar după cum bine știi de la pastile. Daca ar încerca sa se lase de fumar fără nici un fel de substanțe artificiale ar fi mult mai eficient!

| YuliaNhO explică (pentru AlexRv):

Erau pastile din substante 100% naturale. Nu se poate cu altceva? Stiam de plasturi sau gel antinicotic. Dar nu stiu ce efecte adverse au acelea

| AlexRv a răspuns (pentru YuliaNhO):

Naturale sau nu, tot conțin putina nicotina.

Prea puține persoane de lasă de fumat asa. Cei ce se lasă cu adevărat o fac cu vointa propie! Multa bafta!