| Suzana2 a întrebat:

Am și eu o întrebare... știți cumva cum sa scap de niște besici foarte mari la picioare sad sunt foarte dureroase. Menționez ca eu la munca stau numai in picioare și sunt foarte incomode și dureroase! Știri vreo crema ceva anume? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Besicile se pot gauri pe lateral cu un ac, lichidul va curge din ele si durerea a inceta.
ATENTIE!
Sa nu rupi pielea de pe basica! In cateva zile se va forma pielea noua de desubtul besicii, iar pielea veche va cadea singura.

Pentru a nu se mai face besici noi trebuie sa porti PANTOFI COMOZI, care nu-ti fac besici /bataturi etc.

| darrio2007 a răspuns:

Schimba incaltamintea cu care stai la munca. Adica cu care muncesti.

| Suzana2 explică (pentru darrio2007):

Nu pot schimba încălțămintea pentru ca este obligatoriu sa purtam bocanci

| darrio2007 a răspuns (pentru Suzana2):

Incearca sa pui in interior niste branțuri mai moi.

| kepler22b a răspuns:

Sunt anumite creme dar efectul lor este cam lent. Totuși eu îți recomand sa spargi acele bășici mai ales dacă sunt cu lichid. Iar după sa încerci sa te speli ci spirt, știu te va ustura foarte tare dar ți se vor dezinfecta și cicatriza. Iar in maxim 3 zile iti vor trece. happy