| Costelina a întrebat:

Buna seara.Am si eu o nelamurire... La inceputul lunii ianuarie am avut un contact sexual neprotejat, chiar cu 3, 4 zile inainte de menstruatie. De atunci si pana acum nu s-a mai intamplat nimic. In aceste luni am avut menstruatia regulata, fix la 28 de zile, acum o saptamana am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar am avut zilele trecute simptomele unei femei insarcinate in 3 luni: pofta de mancare exagerata( ceea ce mie niciodata nu mi s-a intamplat pana acum, eu de fel sunt slaba si ma ingras foarte greu), ameteala, oboseala, balonare, constipatie. Iar lunile trecute de fiecare data cand mancam, inghiteam cu noduri si nu puteam sa mananc mult. Acum au disparut simptomele, dar totusi am un mare semn de intrebare, tinand cont ca luna aceasta, menstruatia a fost diminuata, desi a fost cantitativ multa, sunt in ziua a 4-a si deja s-a terminat, tinand cont ca de obicei ajungeam sa ma tina si cate o saptamana. E posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Astia ce au scris aici..au alte treburi.te induc in eroare...realitatea este ca suntem in post, si stii ca iisus a fost nascut de o fecioara, fara contact sexual.asa ca la fiecare 1000 de ani o alta femeie intr-o tara crestina ramane gravida de la duh...sunt aproape 100% sigur ca tu esti aleasa pentru mileniul asta..de unde crezi tu toate coincidentele astea la tine?

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/