| Costelina a întrebat:

Buna seara.Am si eu o nelamurire... La inceputul lunii ianuarie am avut un contact sexual neprotejat, chiar cu 3, 4 zile inainte de menstruatie. De atunci si pana acum nu s-a mai intamplat nimic. In aceste luni am avut menstruatia regulata, fix la 28 de zile, acum o saptamana am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar am avut zilele trecute simptomele unei femei insarcinate in 3 luni: pofta de mancare exagerata( ceea ce mie niciodata nu mi s-a intamplat pana acum, eu de fel sunt slaba si ma ingras foarte greu), ameteala, oboseala, balonare, constipatie. Iar lunile trecute de fiecare data cand mancam, inghiteam cu noduri si nu puteam sa mananc mult. Acum au disparut simptomele, dar totusi am un mare semn de intrebare, tinand cont ca luna aceasta, menstruatia a fost diminuata, desi a fost cantitativ multa, sunt in ziua a 4-a si deja s-a terminat, tinand cont ca de obicei ajungeam sa ma tina si cate o saptamana. E posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este posibil sa fi insarcinata

| Azµre a răspuns (pentru mona):

Off, mămică ce ne facem cu astfel de copii...

| LeMousiqe a răspuns:

Nu, doamne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Stai liniştită că nu eşti însărcinată!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Astia ce au scris aici..au alte treburi.te induc in eroare...realitatea este ca suntem in post, si stii ca iisus a fost nascut de o fecioara, fara contact sexual.asa ca la fiecare 1000 de ani o alta femeie intr-o tara crestina ramane gravida de la duh...sunt aproape 100% sigur ca tu esti aleasa pentru mileniul asta..de unde crezi tu toate coincidentele astea la tine?

| Bubulin4ik a răspuns:

Costelina mergi la un ginecolog!
doar acolo poti primi un raspuns concret, si da e posibil sa fii insarcinata, fiindca sunt 50% ca ciclul vine si cind esti insarcinata!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Menstruația vine peste sarcină in 20% din cazuri, asta e una și a doua, menstruația peste sarcină are o culoare închisă maronie sau rozalie care nu apare cu dureri premenstruale și nici nu există simptom premenstrual. Este foarte slab cantitativă si nu dureaza mai mult de două zile. Așa că să ne abținem totuși, de ce o sperii? În cazul ei nu există asa ceva.

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

NU o sperii, eu spun pe cazuri concrete!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Ok, eu te-am concretizat și te-am informat mai bine avand in vedere "menstruația peste sarcină", cum se manifestă ea happy

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Eu am inteles) insa iti spun ca cunosc cazuri si abatute de la norma respectiva!
Cel mai bun sfat care ar trebui sal urmeze ar fi totusi o vizita la un ginicolog!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Cunosti cazuri care au avut menstruație normală de mai mult de 3 zile și a fost abundentă? Sau spune-mi ce fel de cazuri cunosti tu happy

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Intocmai,a fost un caz recent cind o fata a nascut si nu stia ca era insarcinata avea ciclul regulat si mens. abundenta care tinea 4-6 zile!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Unde ai vazut tu asta? Ia da-mi si mie sa vad thinking

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Ok,daca mai gasesc linkul iti dau!
O zi buna!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Astept linkul aici happy
Tu te auzi ce vorbesti? Dacă avea menstruație abundenta care ținea 4-6 zile făcea avort, a eliminat produsul concepției, din această cauză în fiecare lună le vine fetelor, deoarece nu s-a fecundat ovulul și îl elimină.

Doamne, mare Ti-e grădina.

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

NU eu sunt cea care a fost ins cu menstruatie da?
Pur si simplu am vazut la TV ca a fost la stiri, atita tot!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Am auzit si eu de acea fată care a aflat că e însarcinata cu 4 ore înainte să nască. Dar asta cu menstruația este bazaconie spusă de tine happy

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

E treaba ta daca sa ma crezi sau nu happy
Eu ti-am spus ce am auzit!

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Nici eu nu stiu cit de adevarate au fost cele auzite))

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

A spus asta la știri că menstruația i-a venit regulat, a ținut 4-6 zile și a fost abundentă? laughing

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

laughing Nu desigur, au fost comentarii de la medici etc etcbig grin

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Si ea a zis de mensbig grin

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Dă-mi mă să văd și eu thinking

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Lasa! sa nu-ti dea nimic! tu nu trebuie sa vezi chestii din astea, stii tu de ce laughing

| Violente a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Dar nu e nimic adevarat.

http://stirileprotv.ro/......farsa.html

La asta se refera.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Lasa asta, intelegi tu ce am vrut sa spun happy

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Http://stirileprotv.ro/......farsa.html

Cred ca de asta vorbesti, cu menstruația ai mintit asa puțin mai mult :P

| Violente a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Daaaaa :-l
Ca eu ma panichez repede si cred toate prostiile etc etc

Dar nicăieri în lume sau pe internet nu scrie ca este menstruație peste sarcină regulată ca cea normală, abundentă care ține 4-6 zile.

Sunt intr-un contradictoriu cu ea deoarece minte in continuare si incearca sa fie bagata in seama. Asta mă roade, o și sperie pe biata fată happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Eehhh, fata respectiva ar trebui sa gandeasca realist! nu sa se ia dupa x care a auzit de y care stia ca z nu stiu ce a facut! asta e folclor!

| CersetoruVesel a răspuns:

NU doar ca te simteai ciudat aveai o senzatie cu care nu te prea acomodai la inceput si cred ca de aceea aveai acele simptome

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/

| Nick9331 a răspuns:

Deci clar nu ai cum sa fi insarcinata odata ce ti'a venit menstruatia regulat, iar simptomele care spui ca le'ai avut cine stie de la ce o fi si imediat tragi concluzii pripite.
crede-ma, am trecut de vreo cateva ori pan situatii de genu cu prietena mea si am trait momente de stres de neinchipuit pff pana ii venea menstruatia stateam cu sufletu la gura. si sincer, mi-a ajuns si am decis sever laughing ca daca nu avem nimic la andemana ne abtinem maxim, ca nu sa merita sa iti faci peri albi gandindute ca Daca x_x si mai grav, daca chiar sa intampla :-ss happy