| AdiyAdriann a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema. De cateva zile ma simt asa plin la stomac, sa fie o balonare sau indigestie. Tinand cont ca acum o saptamana, doua am fost cam constipat. Care sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti avea o pancreatita sau un blocaj la stomac incearca sa consumi apa calda cu lamaie pentru ca organismul sa poata sa isi faca procesul de digestie iar daca starea ta este la fel, sau se agreaveaza consulta un medic de specialitate adica un gastroenterolog care ar putea sa iti faca o endoscopie, eventual o colonoscope daca este cazul, adica consultul ar putea sa iti fie prima optiune eu asa iti recomand.
O zi buna.

| AdiyAdriann explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, nu am starea asta chiar tot timpu, imi mai si trece. Eu am avut probleme cu constipatia acum ceva vreme, am observat ca a revenit. Acum am baut un ceai pentru curatarea colonului

1 răspuns: