| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema. De fiecare data cand mi se incalzesc picioarele simt o mancarime in talpa. Mai mult, parca as avea pielea descumata si bataturi sub piele. Stiti cumva din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Conform simptomelor prezentate de tine s-ar putea să fie o micoză, sau ciupercă. Ciuperciile dau mâncărimi.
Ori o dermatită de contact. Aceasta este un fel de reacţie alergică a pielii la anumiţi factori, cum ar fi săpunuri, cosmetice, detergenţi, plante iritante (urzici), sau vopseluri din şosete, pantofi, etc
Sau Psoriazis.
Poți să te duci la Dermatologie sau să consulți un medic homeopat.
Medicul dermatolog poate decide după un consult ce poate fi. Una din acestea care le-am scris mai sus.
Acestea sunt simptomele prezentate de afecținile de mai sus.
http://www.sitemedical.ro/......nea-cruris
http://www.eva.ro/......-4137.html