| Ae1 a întrebat:

Buna seara! Am si eu următoarea problema: inca din adolescenta am fata, antebrațul si spatele pline de brobonite, cosuri, puncte negre si pori dilatați, ceva asemănător punctelor negre, inclusiv zona decolteului, de la departare nu se observa insa la mana da, pe vremea adolescenței si anilor mei de tinerețe nu era asa evoluata medicina, la medic nu pot merge acum daca asta vreți sa-mi spuneți pentru ca sufăr de o boală grea, insa tot timpul am avut un complex si mi-a fost rusine cu tenul, pielea mea. Daca aveți cunoștință mi-ar placea sa-mi împărtășiți. Daca voi invinge acest rau din corpul meu mi-am propus sa am mai multa grija de aspectul meu si cu siguranță voi face ceva sa scap de ele! Mulțumesc si sănătate tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te ZILNIC cu apa calda si sapun, freacandu-te cu un burete LUFA pe tot corpul, inclusiv fata, gat, decolteu, maini, picioare samd.
Punctele negre sunt pori infundati cu depuneri de praf, transpiratie si secretii ale pielii, care ies usor la dusul zilnic.