| floridemar17 a întrebat:

Buna seara! Am suferit o operatie de cezariana acum 3 luni, nu pentru un copil ci pentru a inlatura un chist ovarian. Ideea e ca rana s-a vindecat bine, e doar o linie rosie la momentul de fata dar zona e inca foarte amortita si daca ma frec cu degetul nu simt. Am intepaturi la nivelul pielii cand frec si ma ustura la miscare. Am fost la medic si mi-a spus ca ar fi normal. Tin sa mentionez ca locuiesc in UK unde iti dau paracetamol pentru orice. Pentru doamnele care au trecut printr-o operatie de cezariana, la voi cum a fost vindecarea? Inca ati mai avut dureri dupa luni de zile? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! E totul normal! Acea zonă rămâne timp îndelungat foarte sensibilă. Crema de gălbenele aplicată face pielea fină și nedureroasă. Este posibil să se fi atins un nerv și timp îndelungat nu vei simți locul acela. Atenție la ridicarea de chestii grele în mâini fiindcă favorizează apariția aderențelor care pot cauza probleme. Poartă o burtieră nu foarte strâmtă pe timpul zilei. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat