| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, menstruatia fara dureri e semn de infertilitate? ..De aproape 2 ani menstruatia imi vine fara dureri decat o mica senzatie de disconfort in prima zi, deci nu e o durere propriu zisa..credeti ca e vorba de infertilitate?
Acum 4 ani am trecut si printr-o operatie de chist ovarian si inainte de asta timp de 2 ani am luat anticonceptionale. Sunt cam nelinistita pentru asta, chiar daca durerile le aveam uneori insuportabile acum nu se simt deloc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, menstruatia fara dureri este un semn bun, ca esti sanatoasa.
Eu nu am avut dureri la mestruatie niciodata si am avut 2 sarcini.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te bucuri că ai fără dureri.

| Eireann a răspuns:

Nu, esti doar foarte norocoasa. Nu e nici o corelatie.

| clarpentrutoti a răspuns:

Durerea nu are nicio legatura cu inferitilitatea. Nu toate fetele au aceleasi simptome la menstruatie. Depinde foarte mult de schimbarile hormonale. Eu am luni in care nu ma doare nimic, am luni in care ma doare usor si luni in care plang de durere.

xx