| Ingerul00 a întrebat:

Am un gand care ma tot framanta...Simt un mic disconfort in partea de jos a abdomenului, am inceput sa simt asta de cand a venit vacanta..tot imi trece prin cap gandul ca pot sa am apendicita. Vreau sa mentionez ca nu mie greata nu am febra si nici nu ma doare piciorul drept..cand apas nu simt nici o durere.Mereu cand vine vacanta de vara simt acest discomfort..Ma tem sa nu am apendicita! Sunt foarte fricoasa de tot ce e legat de medicina! Am facut cu un an in urma ecografie si doamna mi-a spus ca nu am nimic si e posibil sa fie de la putina miscare si stat aplecat pe scaun..Sau poate imi inchipui ca am ceva dar posibil sa nu am sadCe credeti voi ca poate fi? Spuneti-mi paparerea voastra! +funda?
Scuzatimi greselile de ortografie scriu de pe tableta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Pot fi ovarele sau chiar unul singur.
Incearca o perioada sa nu mai faci miscari bruste si sa ridici greutati. Mai putin efort si mai multe lichide.
Daca continua asa o saptamana du`te din nou la consultatie la medicul de familie si vezi ce si cum.