| MREdsag a întrebat:

De aproape 2 zile ma doare in partea dreapta a abdomenului, atunci cand apas acolo simt o durere iar cand imi fortez muschii abdomenului sau cand fac miscare incepe sa ma doara. cand stau linistit fara sa fac miscare durerea numai e prezenta. Ma intreb daca e apendicita? Am citit simptome pe internet dar nici una nu se potriveste. Pofta de mancare am, greturi nu am, febra nu am... Helphappy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Psychic a răspuns:

Durerea nu e normala in general, asa ca mergi la medicul de familie repede, sa-ti dea trimitere la un specialist.In prima faza o sa faci niste analize, inclusiv o ecografie abdominala.E cool.Bafta!