| Dianadddd a întrebat:

Am un tratament de urmat: ovule si crema lomexin. Nu inteleg cum sa folosesc crema si ovulele de odata deoarece crema se introduce in vagin la fel ca ovulele. bag crema si apoi ovulele? Cum se procedeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Geomire a răspuns:

Păi dacă ti-a dat ovule si crema impreuna, atunci bagi ovulele si pe dinafara dai cu crema. Dacă te Dai cu crema înăuntru si bagi după aia ovulele, te Dai cu crema degeaba pentru ca in momentul in care ovulele se topesc, elimina si crema. Pe cutia cremei scrie crema vaginala? Daca da, du-te pe dinafara pana cand termini ovulele si dupa aia poti sa te Dai cu crema.