| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna seara! Apa minerala afecteaza cu ceva intr-un regim/dieta (slabit)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, afecteaza!
De aceea nu este indicata sa o bei cand esti la dieta sau regim.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Mosotti a răspuns:

Nu ajuta cu nimic, apa nu are calorii si e neutra pentru slabire.
Nu te afecteaza nici in rau dar nici in bine.

| DjSannan a răspuns:

Buna seara! Apa minerala este o alegere sanatoasa atunci cand vine vorba de hidratare, indiferent daca urmezi o dieta de slabire sau nu. Este important sa bei suficienta apa in fiecare zi pentru a te mentine hidratat si pentru a-ti mentine organismul functionand optim.

In general, apa minerala nu are calorii sau alti nutrienti care ar putea afecta un regim de slabire, deci poate fi o alegere buna pentru a te mentine hidratat fara a adauga calorii in plus. Totusi, daca bei apa minerala care contine zahar sau alte aditivi, ar trebui sa tii cont de acest lucru atunci cand iti planifici dieta ta de slabire.

Este important sa alegi o apa minerala care nu contine aditivi artificiali sau zahar, in special daca tii o dieta de slabire. In plus, trebuie sa te asiguri ca bei suficienta apa pentru a te hidrata corespunzator, indiferent de tipul de dieta pe care il urmezi.

| Adelina4679 a răspuns:

Apa minerala poate fi soluția într-o dieta. Apa minerala inhiba pofta de mancare, nu are calorii, zahar sau grasimi, accelereaza metabolismul, detoxifixa organismul. Deci e foarte buna pentru un regim de slabil