| MocanitaFlorentinaAlina a întrebat:

Buna seara! Aproximativ 2 săptămâni m-am lovit îngrozitor la o unghiuta ele fiind de lungimea 5 între timp am dat tot materialul după unghiuta am lăsat unghia liberă deși era desprinsa de, deget. patul unghial fiind complet dezlipit de deget doar in zona cuticulei mai este lipita.am folosit apa oxigenată și rivanol și tot nu s-a lipit. Ma sfătuiți sa tai tot patul unghial pana in zona cuticulei?! Sau ce mai e de făcut?! Menționez ca deja au trecut 2 săptămâni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unghiuța este de la mînuțe sau de la picioruse?

| Violleta2022 a răspuns:

Scoate naibii porcariile puse pe unghii, ca-ti nenorocesti toate unghiile, cu infectii urate.

| dullcat a răspuns:

Cere sfatul unui medic.Ai mai postat intrebarea asta si de pe alt cont, cumva?