| BubblesWorld a întrebat:

Fetelor azi mi s`a dezlipit o unghie din gel dar unghia mea s`a crapat/s`a rupt prea tare.mi`e desprinsa de deget intr-o parte.ce as putea sa fac sa nu ma mai doara si in cat timp se reface? se va mai lipi unghia deolalta sau trebuie sa i`au neaparat partea care nu se tine de deget? e prea dureros daca mi`o iau crying(.In plus luni am programare iar la unghii.o sa imi poata construi unghia din gel pe asta care ma doare? sau o sa fie mai rau daca imi pune gelul?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este ruptă din patul unghial, trebuie să o lași să se vindece. Durata este de 3-4 săptămâni!
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Nu sunt fata, dar daca nu-i unghia ta naturala nu te doare, daca i te va durea si inca cat pana se creaza un nou tesut, spirtul calmeaza si distruge bacteriile