| Hodov a întrebat:

Buna seara.As dori mult de tot sa ma ajutati cu un sfat.Ieri pe la ora 12 stateam pe laptop si beam o cafea,pot spune ca de la aceea cafea mi s-a facut rau incepeam sa am ameteli,inima imi batea incet,ma durea, respiram greu si pot spune ca ma albisem.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat ce sa fac,chiar si acum ma simt rau inima imi bate incet, simt ca ceva ma apasa respir greu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cati ani ai? ia-ti tensiunea.du-te la doctorul de familie, si ti-o i-a asistenta.

| express11 a răspuns:

Si ar trebui sa faci o tomografie dupa incidentul trecut.din cauza loviturilor sa nu ai ceva la cap.

| Dididia101 a răspuns:

Buna. Mai intai, cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu cafeaua pentru o vreme, apoi incearca sa te hidratezi si sa dormi putin. Daca ai in continuare ametelile, mai bine ai merge la un consult. Nu stii niciodata despre ce poate fi vorba.

| EddyLotuPeper a răspuns:

Incearca sa iei un paracetamol sau un agocalmin! Daca nu iti trece du-te la medicul de familie!

| Hodov explică:

Oare credeti ca as avea vreo boala cardiovasculara