| Andrei00RoLLer a întrebat:

As dori sa stiu ce fel de,, boala" (daca se poate spune asa) am. De fiecare data cand fac efort simt o senzatie de greata, chinuindu-ma sa vars dar nu reusesc, in ultimul timp am o pofta imensa de mere si tigari si daca nu mananc mere, simt o senzatie continua de sete, iar cand beau apa simt ca mi se face si mai sete in loc sa mi se potoleasca. Tin sa mentionez ca am 16 ani, practic sport de performanta (in ultimul timp neputand face antrenamente deoarece apare senzatia de greata + ameteli dupa relaxarea organismului), sunt fumator si sunt foarte stresat din toate partile. As dori sa stiu ce reprezinta aceste simptome si un remediu natural (deoarece nu ma incred in pastile si plus de asta situatia mea financiara este destul de proasta). Va multumesc pentru timpul acordat si rosg seriozitate deoarece am neaparata nevoie sa-mi revin pentru a-mi putea continua antrenamentele. O seara cat mai buna! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Am facut sport de performanta 4 ani, iar acum dupa 2 ani dupa ce m-am lasat nu sunt in stare sa alerg 1 km fara sa fac pauza iar dupa aceea imi vine sa vomit si mie

| xr0sioRx a răspuns:

Zic sa te lasi de fumat, sau sa fumezi mai rar, din cate stiu eu, fumatul si sportul nu prea merg impreuna, cel mai bine du-te la un medic, bafta!

| adrianionut49 a răspuns:

Simti greata dar nu poti sa versi deoarece stomacul tau nu ii place ceva, poate fi de la tigari in special, nu e o boala, cred, dar si mie mi s-a intamplat cateodata cand eram obosit si nemancat. Incearca sa dormi minim 9 ore pe zi si mananca multe fructe o sa te ajute. Nu manca foarte mult dulce poate sa apara din nou senzatia de greata. Relaxiazate si tu putin, nu fi stresata si nu mai fa efort foarte mare. Mai pe scurt odihnestete. Poti sa-ti faci si niste analize sau sa mergi la un doctor ca sati recomande ceva. Dupa mine nu e ceva grav si mie mi se intampla la fel dar acum am grija. Si cel mai important lasa tigarile ca asta te afecteaza mai mult. Succes, sper ca te-am ajutat.

| Andrei00RoLLer explică (pentru adrianionut49):

Multumesc de sfaturi. big grin Am sa incerc si daca tot nu-mi trece. apunci am sa fac un control medical. O seara cat mai buna! happy

| adrianionut49 a răspuns (pentru Andrei00RoLLer):

Si tie, sa te faci bine. Succes pe mai departe