| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema,am dureri de cap,febra,ameteli cand ma ridic brusc,cand stau in picioare sau chiar si cand stau pe scaun,am momente cand simt ca si cum m-ar intepa in piept in zona inimii,dureri de stomac,pofta scazuta de mancare, greata...si as dori sa stiu daca ar trebui sa imi fac griji, ar putea fi ceva grav sau e normal?
As dori sa specific si ca am avut momente de stres si multe nopti nedormite in ultimul timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IncorrectUsername a răspuns:

Seara! In fiecare zi ma confrunt si eu cu acelasi lucru, inima, mai ales ametelile, cand ma ridic dupa scaun simt ca nu ma mai tin picioarele...Si cred ca este de la stres, oboseala etc.Adica de exemplu sa te culci la 4-5 noaptea si sa te scoli la 10-11...Nu e bine.Si incearca sa mananci cat mai sanatos, cat mai multe legume, fructe, mancare gatita etc.Succes!

| OMEGALIN a răspuns (pentru IncorrectUsername):

Imagineaza-ti ceva de genul, ultima data m-am culcat ieri la 5 dimineata si m-am trezit la 17 si inca imi era somn, dar de obicei, ma culc pe la 10 si ma trezesc pe la 18
Problema e ca sunt si destul de mic inca si deja am aceste probleme...
Si cu mancatul sanatos, nu prea o fac si cafele, obisnuiesc sa beau, 3 in 1 dar vreo 2 pe zi beau si din acelea
Si asa se aduna, dar as vrea sa aflu daca e grav sau nu...
O sa incerc sa nu mai stau asa mult si o sa vad ce fac cu mancarea, mersi happy

| IncorrectUsername a răspuns (pentru OMEGALIN):

Wow,parca esti clona mealaughingApropo, si cu statul la calculator nu e bine... Daca te dor ochii de la el, si ei iti pot provoca ameteli...happy

| OMEGALIN a răspuns (pentru IncorrectUsername):

Nu ma dor ochii, ameteli ma refer, ca ma ridic si vad negru, ca si cum as avea ochii inchisi cateva secunde
Tu cati ani ai? happy

5 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Sindromul vertiginos este o tulburare neurovegetativa si se trateaza la neurologie. Nu-i de gluma, ia-ti trimitere si vezi ce faci! Sanatate!

| OMEGALIN a răspuns (pentru Vi003):

Imi poti explica putin cu alte cuvinte ca sincer nu prea am inteles?