| dennis17 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa devin tehnician dentar dar parintii mei spun sa nu fac asta findca nu avem relatii si prieteni in domeniul asta si ca nu imi voi gasi loc de munca, intr-un fel au ajuns deja sa-mi bage frica... ma puteti ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca vei fi pasionat de asta vei câştiga bani frumoşi. Spun din cunoştinţele pe care le am. În România se va câştiga bine din orice profesie legată de dantură.

Nici nu trebuie să te angajezi, la meseriat ta cu investiţii minime iniţial cumperi scule şi eşti propriul şef. Faci oferta şi coolaborezi cu dentiştii şi vei avea de treba de nu vei putea să sufli.

| Mayuri a răspuns:

Ba gasesti loc de munca. Te imprietenesti in facultate cu colegi de la Stoma plini de bani care dupa ce termina faculta le deschide taticul cabinet si te-ai scos. Si daca nu gasesti in tara, gasesti in strainatate. Acolo se cauta si e platita extrem de bine. Si lasand gluma la o parte, si in Romania gasesti posturi.