| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o cura de slabire deoarece de vreo doua luni tot incerc sa slabesc dar mai rau ma ingras de ex am pus in 2 luni 7 kg si in momentul de fata am 50 si as vrea sa ajung la 45 macar daca ma puteti ajuta cu o cura de slabire rapida!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce varsta si ce inaltime ai?

| Maria2008op explică (pentru Bula):

14 ani 1.55 cm si 50 de kg

| Bula a răspuns (pentru Maria2008op):

La varsta si inaltimea ta, greutatea de 50 kg este in regula (normal: 46-53Kg).
Mananca sanatos, fa sport, umbla mult pe jos si vei avea corp ideal in continuare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic nutritionist el o sa iti dea o schema de regim prin care vei slabi, dar daca nu o urmezi degeaba mergi la medic ca nu rezolvi nimic fara voință

| Furnicuta000 a răspuns:

Cure de slabire sunt milioane. Nu exagere, MILIOANE pe tot netul asta. Daca tot ai pus intrebarea aici macar spune-ne ce mananci intr-o zi ca sa ne facem o idee

| Sekim a răspuns:

Deja ti ai primit raspunsul la intrebare la cealalta intrebare pe care ai postat-o. Eu inteleg ca nu vrei sa accepti ca mananci prea mult si de aia te ingrasi, dar macar incearca sa citesti ce ti am scris acolo si sa te informezi. Spor

| Ilovedinero a răspuns:

Buna, am observat ca ai 14 ani. Daca ai nevoie de ajutor pentru a slabi, putem vorbi in privat, si iti explic mai multe.

| Maria2008op explică (pentru Ilovedinero):

Buna,sigur chiar as avea nevoie, multumesc!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Uite mie mi-a recomandat o nutritionista un ceai de la fares Silueta Perfecta il gasesti la profi, e foarte bun eu acum 2 ani am avut 68 de kg si in aproape 6 luni am ajuns la 52, se face asa:dimineata bei o cana pe stomacul gol iar seara dupa cina si apoi nu mai mananci nimic eventual un fruct. Sunt de 2 tipuri eu am luat cel la cutie roz(purificare si drenaj) si nu trebuie sa ti nici un regim dar evita pe cat poti grasimile. Bafta

| Javventturryo a răspuns:

Dimineața și seara (papi fructe sau iaurt)

După-amiază: 14-16:00 (carne fiartă)