| S3c0ndSh0t a întrebat:

Cam cate ore este recomandat sa stai cu castile pe urechi sa nu ramai surd?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Cat mai putin posibil, emit foarte multe radiatii.
timpul petrecut cu castile in urechi nu poate fi catalogat in ore, ca sa nu ramai surd.
cand asculti o melodie si iti place, vrei din ce in ce mai mult, devine o obisnuinta.si nu poti tine seama de timpul pe care ti l-ai ales.

deci, scurteaza mult timpul petrecut cu castile (cat mai putin posibil) si iesi afara la aer curat, acum e zapada te poti distra la maxim.
take care.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poftim un copy/paste util : " Organizatia Mondiala a Sanatatii avertizeaza ca ascultand muzica la casti cu volumul ridicat (peste 85 de decibeli) mai mult de o ora, fara pauze, poate afecta iremediabil auzul, informeaza publicatia britanica NetDoctor"!

MP3 playerele, la volum maxim, pot transmite 104 decibeli in ureche--- asta inseamna aproape cat transmite un burghiu electric (110 decibeli)! ESTE CLAR?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2-3 ore in functie de varsta si probleme de sanatatewinking

| robylego a răspuns:

Pai, daca e vorba de casti pentru PC, cam 1-2ore dar nu mai mult

| bogdan_8101 a răspuns:

Maxim 2 oretongue