| SoferTir a întrebat:

Sall am o intrebare : am auzit undeva ca daca iti intra o urechelnita in urechi ramai surd e adevarat? eu unul nu am crezutthinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate daca ar intra in ureche ti-ar sparge timpanul. Dar urechelnitele se feresc sa intre in urechi. laughing
Insa se intampla altceva, la painejeni le plac locurile umede, si in timp ce dormi este posibil ca sa-ti intre in gura. Din unele cercetari rezulta ca o persoana inghite in jur de 800 paianjeni in decursul vietii. rolling on the floor

| mihaibrasov a răspuns:

E o legenda prosteasca si asta. In primul rand urechelnita nu prefera spatiul urechii, daca o bagi acolo iese imediat. Atatea mituri aberante s-au perpetuat incat devine plictisitoare viata asta.

| Derye a răspuns:

De asta eu nu suport urechelnitele. Incerc sa le evit pe cat posibil.

| Parintele a răspuns:

Nu este adevarat. este un mit.

| cornel a răspuns:

Asa am auzit si eu

poate asa estehappy

| Aηηy a răspuns:

Si eu am auzit si da din pacate e adevaratwinking.

| ralubruneta a răspuns:

Da ii adevarat.iti sparge timpanulstraight face
sad

| ralucissima a răspuns:

Adevarat, iti rupe membrana timpanului, ti-o taie cu "codita" ei, care e ca o foarfeca

| ღNuTzAღ a răspuns:

Da e adevarat

| mihay28 a răspuns:

Ehh... inainte posibil, insa am mai evoluat si noi intre timp.