| Valentina_Reut_1985 a întrebat:

Bună seara, câteva sfaturi, cum să scap de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| altutilizatormaris a răspuns:

Daca esti la perioada de pubertate ți-ai recomanda sa mergi la magazinul DM din orasul tau si sa iti iei de acolo o masca anti acnee.Am folosit si e foarte buna. A fost in jur de 15 lei

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ducandu-te la dermatolog

| anonimg a răspuns:

Înscrie-te la un sport -nu neapărat de performanță. Sau îți faci un plan de mișcare fizică pentru fiecare zi lucrătoare. Asta pentru că organismul produce hormoni de creștere mai mult decât are nevoie. Mai bine zis, el știe că acum este perioada când are nevoie de dezvoltare, de mișcare, de mobilitate. Acum este perioada când tinerii trebuie sa se apuce de un sport: înot, bicicletă, fitness, etc... Numai așa hormonii de creștere nu se vor mai afișa prin piele sub forma de acnee; ci energia acestora va fi consumată prin mișcare zilnică.
Pentru că știm că acneea nu apare datorită grăsimii, deoarece ea apare și la persoanele slabe.

| mihaicelsfant a răspuns:

Tratament de la medic.

| mihaicelsfant a răspuns:

Unde ai acnee?

| MariaCalypso a răspuns:

Daca esti in perioada pubertatii, este normal sa ai acnee. Cel mai bine e sa le lasi sa respire o perioada, fara sa le incarci cu fond de ten.