| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce remedii știți pentru menstruatie foarte abundenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Singura solutie poate veni de la GINECOLOG!
Menstruatiile abundente denota o problema seriosa a aparatului reproducator: posibile chisturi ovariene, fibroarme utreine sau chiar tumori. Mergi urgent la investigatii medicale sa se gaseasca cauza care iti provoaca aceste hemoragii nesanatoase.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Incearca ceai de lemn dulce,

https://dozadesanatate.ro/......abundente/

Cunosc o persoana care consuma regulat, si spune ca chiar ajuta.

INSA:
depinde ce intelegi prin menstra abundenta.
Daca un tampon nu te tine mai mult de 2 ore, fa urgent o vizita la un ginecolog (preferabil cu experienta)!

Menoragia NU se vindeca doar cu ceaiuri, si trebuie verificat daca nu ascunde o alta afectiune secundara, dar mai grava (inclusiv fibrom uterin, sau orice altceva).

| carevaescu a răspuns:

Vampir

| BiraSorina explică:

M-aaaam săăăăturat de această tâmpenie de menstruație!