| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce se întâmplă dacă o femeie nu mai are menstruație niciodată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra în menopauza.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra la menopauza fortat, fiind nevoita sa ia hormoni artificiali, ca sa nu imbatraneasca prematur.
Menopauza normala debuteaza dupa 50-55 de ani, cand femeia nu mai are ovulatie si ciclu menstrual, nu mai poate avea copii si este timpul ei sa se retraga din viata fertila.

| CostinAlamariu a răspuns:

E infertila

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Nu poate face copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face sex cu ea fara protectie si fara grija. Adica fara grija unei sarcini

| marniii a răspuns:

Nu poate face copii si probabil o sa aiba probleme de sanatate