| LanaDelRayFan a întrebat:

Bună seara! De 6 zile am început tratamentul cu ovulele Cervugid, întrebarea mea este următoarea: este o problemă daca doar introduc ovulul până acesta alunecă singur sau trebuia să-l împing eu cu degetul mai adânc? Poate sună penibil, dar vreau să stiu cum se introduce corect? Dacă doar l-am lăsat să alunece singur nu mai are același efect? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ovulele vaginale se introduc in vagin cat mai adanc posibil, cu degetul si asta se face numai cand mergi la culcare si stai numai la intinsa la orizontala, fara sa te mai dai jos din pat pana dimineata, ca se scurge afara si nu rezolva nimic.

| carevaescu a răspuns:

CERVUGID se administreaza pe cale vaginala. Ovulul se introduce profund in interiorul vaginului, stand relaxata, in pozitia culcat.

https://www.catena.ro/prospecte/cervugid-x-12-ovule

| Alecsandru322 a răspuns:

Pai bagă-l adânc