| Izabela_Ania_1989 a întrebat:

Buna seara,

Am urmat un antrenament de 8 sedinta x body iar la ultima sedinta, mai exact luni 3.10. 2016, dupa terminarea antrenamentului am simtit o durere in piciorul stang, in partea de sus.
Marti am simtit o durere mare am crezut ca o sa treaca dar miercuri dimineata cand m-am ridicat am observat ca merg mai greu, m-am uitat in oglinda si am vazut ca m-am umflat destul de tare si am avut o vanataie mica. Durerea incepuse sa dispara dar umflatura s-a accentuat.Am sunat la sala sa vad daca s au mai intamplat aceste cazuri si mi au zis ca sigur nu am patit nimic din cauza lor si sa folosesc un antiinflamator ca poate nu am facut vreun exercitiu corect.
Folosesc de 2 zile Sindolor gel dar vad ca nu se trage umflatura de la piciorul stang sus (coapsa, mai exact de la zona inghinala in jos spre genunchi, pe partea interioara).Ce ar trebui sa fac si care e cauza acestei umflaturi?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Du-te de urgenta la un medic. Trebuia sa te interesezi inainte ce inseamna X-Body. In primul rand arzi foarte multe calorii intr-un timp foarte scur ceea ce afecteaza rinichii si in al doilea rand pot aparea rupturi musculare. Sunt zeci de cazuri in care multu oameni s-au ales cu rupturi musculare. Bineinteles ca cei de la sala nu vor recunoaste si vor spune ca e vina ta pentru ca nu ai facut exercitiile corect. Du-te de urgenta la medic.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la medic de urgenta, sa nu ai luxatie de sold... ca trebuie pous la loc in primele 24 sau 48 de ore.