| AnonimAlle18 a întrebat:

Buna seara.

De cateva zile am burta super umflata, in partea dreapta jos, la palpare se simte si se aude un lichid, iar la palparea abdomenului se simt niste umflaturi pe care le pot misca. Nu stiu cum sa explic. Uneori se mai aud si bolboroseli super zgomotoase. O eventuala sarcina este exclusă, din punctul meu de vedere. Ultimul act sexual a fost acum 2 luni iar de atunci am avut ciclul menstrual de 2 regulat. Sunt usor speriata, stiti care ar putea fi cauza? P.S Categoria asta este cea mai frecventată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul de familie iti poate diagnostica daca exista si ce afectiune interna ar putea prezenta simptomele mentionate. Iar daca nu este in stare/masura sa stabileasca natura afectiunii, in acel caz intocmeste o scrisoare medicala de trimitere la sectia de boli interne pentru a fi consultata gratuit. Multa sanatate!