| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile (aprox 3) mi-au aparut niste bubite pe corp in special pe gat (vreo 6). restul sunt pe maini (2) pe abdomen (2) la baza gatului una si pe sani (2). a inceput ca o mancarime si niste pete rosii care mai apoi s-au transformat in mici bubite care la randul lor au devenit mari si care au facut un cap alb. continua sa ma manance si nu ar fi aceasta o problema pentru ca m-as baza pe faptul ca ar trece singure. problema este ca in zona gatului unde sunt prezente, pielea a devenit foarte sensibila si astfel ma doare atat cand ma ating in aria respectiva insa si cand intors capul sau pur si simplu stau.nu stiu ce este si chiar as aprecia daca ati avea vreo idee. vreau sa stiu daca este sau nu imperioasa o vizita la medic. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Urgent la medic! Să nu ai o boală contagioasă și să fie nevoie de repaos și carantină.
Însănătoșire grabnică!

| petruclaudiu78 a răspuns:

Idei e simplu de avut, dar numai un medic poate sa-ti puna un diagnostic corect, deci o vizita la medic este indicata.