| Cosmin183M a întrebat:

Buna Seara!
De cateva zile uneori ma inteapa inima cateva secunde trebuie sa stau nemiscat si sa mam uit undeva atent si imi trece dupa cateva secunde.
eu alerg 2 km in fie care zi ma pregatesc pentru o proba sportiva credeti ca am depus prea mult efort Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lavinia_Banu_2000 a răspuns:

Du-te imediat la un doctor sa spuna ce ai sa nu ai cumva vreo problema cu inima sau ceva de genu ai mare grija ceea ce faci

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai facut gimnastica necesara de incalzire inainte de-, respectiv de relaxare dupa alergare.
Fara incalzire si relaxare corpul tau se acomodeaza greu efortului depus in timpul antrenamentului, chiar poate fi periculos!

| Caro34 a răspuns:

Mergi la medic pentru un control amănunțit si un EKG la efort! Preventia e mai bună ca boala!

| spidy a răspuns:

Sfatul meu, du-te la un medic, nu sta sa cauti pareri si sfaturi pe internet. Stii cum este vorba aia, pe internet daca esti racit si cauti pareri afli ca ai o boala incurabila. Deci repet du-te la un control!