| Strepix a întrebat:

Salut! Ce părere aveți despre aceasta banda? Am 1, 78, 78kg. Doresc sa am rezistenta când alerg (ma pregătesc pentru proba sportiva MAI). Nu doresc ceva scump, știu ca cele de la sala costa câteva mii de euro. Motorul de 1, 5CP credeți ca va rezista în timp? Îmi puteți recomanda alta banda, sau sa ma orientez către cele mecanice/magnetice? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce părere aveți...(ma pregătesc pentru proba sportiva MAI)"

eu zic să ieși tu fain-frumos afară și să alergi in draci prin parc, pe stadion sau oriunde dar afară, pe distanță de min 2-3km

| Goete a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu poti alerga undeva in natura, si iti face bine si din punct de vedere psihic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este ok. Este mai bine sa alergi pe banda, intotdeauna, pentru ca amortizeaza impactul si nu vei avea probleme cu articulatiile.

| Mopmop a răspuns:

De ce nu alergi pur si simplu?
E gratis si mai ales mai sanatos cred.
Combina cu inotul si treaba va fi ok.

| Strepix explică:

Băieți, banda vor sa o folosească și ceilalți din familie. Știu ca cel mai bine e sa alergi afara, dar stau într-un sat care de vreo 30 de ani arata la fel, mai cu vremea asta nasoala trebuie sa alerg cu ciubote. Deci as dori o părere strict legata de banda. Mulțumesc!