| MichaelJJackson a întrebat:

Cateodata ma cam inteapa inima si nu pot sa respir, daca respir adanc ma inteapa foarte tare, trebuie sa stau nemiscat si sa ma uit undeva atent, daca incep sa ma misc incepe sa ma doara, dupa cateva minute trece.Care ar fi cauza? un unghi? probleme cu inima?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 6AniFaraTine a răspuns:

Ar trebui sa faci un control amanuntit.
Aceste intepaturi nu sunt de fapt de la inima la nimeni, ca organul in sine nu doare si nu inteapa.
Pot fi multe motivele pentru care simti aceste intepaturi.
1. daca esti in crestere si ti se dezvolta muschii, etc
2. daca esti stresat
3. daca esti obosit
4. daca faci miscari bruste
5. daca fumezi prea mult
6. daca ai racit
7. daca esti balonat
8. daca faci un efort deosebit
9. daca ai pneumonie
10. daca esti indragostit pana peste caphappy
11. alimentatie nesanatoasa
si lista continua.
Eu mi-am facut electrocardiograma din cauza la aceste intepaturi si a iesit ok, apoi ecografie si a iesit si asta ok, apoi am fost la alt doctor care m-a pus sa fug pe banda, apoi la alt doctor, toti spuneau ca sunt super ok si nu intelegeam ca nu mai puteam sa urc nici scarile...raspunsul? Aveam probleme cu stomacul si imi dadea reflexe acolo. Si imi lua respiratia din cauza la fluxul de aer si ma intepa. Iar eu eram 99 %sigura ca sunt bolnava de inima. hihi. Asa ca fa-ti curaj! Du-te la doctor si vezi ce ai! E posibil sa nu ai absolut nimic!

12 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Hey, exact aceeasi intrebare am vrut sa pun si eu, dar am vazut-o pe a ta.Tot aceeasi problema am si eu si chiar nu am idee ce poate fi sad. O sa urmaresc intrebarea ta sa vad ce raspunsuri primesti.

| GdX a răspuns:

Inima nu doare, asa am crezut si eu ca aveam intepaturi, dar sunt muschii intracostali care iti dau senzatia, e de la statul in curent de obicei. Inima doare doar daca faci infarct.

| RUMBURAK a răspuns:

Deci aici sunt si vor fi 10000 de pareri. dar daca e ceva cu adevarat numai un doctor iti poate spune. fa un control la inima.mai bine un control in plus degeama decat unul in minus.

| Vanyum a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie de la prea multe energizante, sau in cazul in care fumezi prea mult...nu ar strica sa mergi la un control ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai michael jackson? ia vezi domnule mai ai puls? nu cumva esti un mort viu? adica un pleonasm.sau paradox, daca vrei? ca la cate injectii ti-a facut doctorul ala al tau, eu am mari indoieli ca vei mai fi fiind in viata.

| Adriana294 a răspuns:

Poti sa mergi la un cardiolog

| MichaelJJackson explică:

Multumesc la toti, mi-am facut si a spus ca nu e ceva legat de inima, cresc etc... mi-a recomandat fructe si tot ce contine vitamine.Multumesc pentru raspunsuri

| adelutzaeu a răspuns:

La ce doctor bun sa ma duc? Ca am gastrita si am avut toleranta la gluten de la un an si 9 luni
Cu drag Adelina

| Grety009 a răspuns:

Aceasta problema o am si eu, la mine e si din cauza lipsei de calciu insa fac si un atac de panica daca sunt singura sau daca sunt departe de casa si nu e nimeni sa-mi ofere ajutor! daca sunt acasa si iau un calciu si jumate de cana de apa cu 3-4 linguri de zahar imi revin, insa alteori sa lasa cu lesin!

Răspuns utilizator avertizat
| andreea1444 a răspuns:

Pai cel mai bine cand simti ca incepe sa te n tepe intindete pe pat sau pe jos nu conteaza pe bratul drept ...in partea dreapta ai inteles ca asa nu mai apasa inima in fine ai inteles sper...laughinghappy