| irinairina a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu o criza care are toate semnalmentele unei crize de hipoglicemie:stare de lesin, ameteala, palpitatii, incetosarea vederii, tremur al membrelor...Eu mi-am cumparat recent un aparat de masurare a glicemiei si mi-am facut doua masuratori care aveau valori de 105 si 116, deci nu mi-au confirmat hipoglicemia. Poate fi vorba de un inceput de diabet?

Multumesc anticipat,

Irina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lorien_2084 a răspuns:

Mai degraba hipocalcemie. Fa o cura serioasa cu "Biomer" (se gaseste la Plafar).

3 răspunsuri:
| madalina2727 a răspuns:

Nu este niciun inceput de diabet si nicio hipoglicemie, valorile tale fiind normale. Du-te la medicul de familie, sa-ti dea un set de analize sa faci. S-ar putea sa ai o anemie, o cadere de calciu.Numai dupa ce vei avea rezultatele de abia atunci poti sti ce ai, pana atunci nu trage nicio concluzie. fa-ti analizele, nu e deloc normal sa ai stari de lesin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara. Cred ca pentru a stabili cu exactitate ar trebui sa consultati un medic, eu va pot ajuta din punct de vedere profilactic, am avut rezultate deosebite cu cei care au facut un tratament cu Goji.Deoarece Suplimentul alimentar BIO cu Goji Life Impulse este un amestec de ingrediente variate, exista o multime de beneficii aduse de fiecare ingredient. Sucul de Goji contine antioxidanti foarte puternici care ajuta la prevenirea imbatranirii premature, dezvolta sistemul imunitar, ajuta la pastrarea unei bune presiuni a sangelui si la imbunatatirea functiilor memoriei si functiilor sexuale. De asemenea, ajuta la mentinerea nivelului normal de zahar in sange si poate ajuta la reducerea colesterolului.Contribuie la eliminarea insomniei si imbunatateste calitatea somnului. Este folosit in mod traditional ca tratament impotriva cancerului.Consumarea merelor si a sucului de mere concentrat, impreuna cu o dieta echilibrata, poate proteja creierul de efectele stresului oxidativ. Sucul concentrat de pere ajuta la reducerea riscului aparitiei cancerului, este o sursa buna de fibre dietetice, vitamina C si poate reduce riscul bolilor coronariene. Daca doriti mai multe informatii puteti sa ma apelati la numarul de contact de pe http://life-care-natura.blogspot.com/

| irinairina explică:

Multumec mult, alinutza!