| Morsa123 a întrebat:

De la un timp am aproape in fiecare zii dureri de burta si stari de voma.
Am 15 ani, fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnielAn a răspuns:

Ai putea avea ceva la digestie, dar iti recomand sa mergi la doctor sau sa vorbesti cu parintii. E cel mai bun lucru, ei vor stii cel mai bine ce trebuie sa faci. Nu trebuie sa te ingrijorezi

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil o infestatie masiva, cu paraziti intestinali!

| CodreanuC a răspuns:

In cazul meu s-a intamplat cu toata familia. Sa ridicat o cantiate de radiati de la o centrala din Rusia, mai aproape de Ucraina si cred ca asjuns ceva si pe la noi

| AlexandraAG a răspuns:

Starile de voma si durerile de burta pot fi si de la menstruatie. Desigur, sunt mai multe posibilitati. Iti recomand sa mergi la un doctor bun, nu orice "specialist".

| Denision99 a răspuns:

Îți recomand să mergi la medicul de familie, să îi explici situația și el o să îți prescrie o trimitere la un control amănunțit.

| qffwqfw a răspuns:

Poate esti insarcinata. Fa un test de sarcina. Sau du-te la medic sa vezi care e problema exacta. Numai bine!

| UnAnonimPeNumeDarius a răspuns:

Buna! Daca ai dureri de burta in partea din dreapta joc s-ar putea sa ai probleme cu apendicita, despre strarile de voma nu stiu ce sa zic pot avea mai multe cauze. Aici se poate include si cate ore dormi in fiecare noapte, daca te simti obosita ziua si alte chestii.