| Jerk a întrebat:

De marti am avut niste dureri cumplite de mandibula pe partea stanga.am dormit.si m-am trezit cu dureri insuportabile de masea.si gingia e umflata.(este vorba de maseaua din fata molarului de minte). gingia s-a umflat in jurul maselei, insemnand ca si in interior, sub limba. De miercuri iau augmentin + solpadeine si ketonal.cate 1 din fiecare la 12 ore. dar umflatura nu dispare, durerile s'au micsorat enorm, insa umflatura este la fel ca inainte, si maseaua este foarte sensibila la atingere. credeti ca abcesul poate rezista atata timp sub antibiotic? (nu imi spuneti sa merg la dentist pentru ca am fost deja si m'a pus pe antibiotic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 1dentist a răspuns:

Daca nu cedeaza umflatura sub augmentin trebuie schimbat antibioticul