| gomen a întrebat:

happy
De trei zile simt ceva in gat, de parca cineva ma sufoca. Nu ma simt asa intotdeauna, ma mai si lasa uneori dar doar atunci cand mananc, beau apa. Chiar si cand vorbesc sau incerc sa ma culc simt asta in gat. Si ieri m-a luat si o raceala: durere de cap, nas infundat, urechi infundate, simptomele normale. Am zis ca e de la raceala, dar nu sunt sigura, ca nu simt chestia asta in gat doar ma zgarie. Simt senzatia de sufocare...cum sa explic. locul acela dintre stern si cele 2 clavicule. Si ma enerveaza groaznic si nu stiu ce sa fac, am fost la dispensar astazi (locuiesc intr-o comuna) si i-am spus medicului dar e batran si nu cred ca auzit ce i-am spus. Si trebuie sa parcurg mult pana ajung la oras la un medic mai tanar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Nu te putem consulta noi, şi cu atât mai puţin să-ţi dăm o reţetă.
Încearcă la farmacie. Spune-le ce simptome ai şi te ajută.

P.S. Doctorul din comună ar trebui să se retragă înainte de a omorî pe cineva.

| Lucian2473 a răspuns:

Pare o afectiune digestiva. Poti cere o trimitere de la medicul batran pentru un consult de specialitate.

| Malia00 a răspuns:

Daca ai o farmacie in comuna incearca acolo poate te ajuta, sanatate!