| Cristina281606 a întrebat:

Bună seara, dimineața și seara respirație greu ceva ma tine în gat, și îmi provoacă o tuse seaca... Am avut astm bronșix, am 16 ani. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Eu inca il mai am. Daca vezi ca nu te lasa si nu poti sa faci nici sport sau nici putin efort fizic(eu pot, desi n-am scapat de el) iti recomand sa te duci la medicul de familie si sa-ti dea o reteta pentru niste ''pufuri'' care le ieei dimineata si seara ca sa scapi de astm.Eu asa foloseam, mai ales cand ploua pentru ca ma afecta umiditatea si m-au ajutat foarte mult(si nici nu dau dependenta).Iti recomand sa le folosesti si sa faci si sport pentru ca ajuta mult in combinatie.

| Gerard9965 a răspuns:

Incearca sa mergi la o consultatie si sa limitezi efortul fizic.