| Aidda_Idda_1995 a întrebat:

Buna seara dragilor.
Sunt tare tare confuza, derutata si speriata.
In data de 23 Martie am pierdut o sarcina de 7 8 saptamani.
Pe data de 6 Aprilie am avut menstruatie.Iar azi am facut un test de sarcina din nou pentru ca nu ma simt ok am greturi, ce credeti a iesit pozitiv sad La nici 1 luna de la pierderea sarcini am ramas din nou.Inainte sa pierd sarcina cu 3 zile am fost la urgenta, mi-au facut un test de sarcina care a iesit slab pozitiv, un Beta Hcg de 1050 cam mic pentru 7 saptamani.Mi-a spus ca nu vede nimic doar endometrul marit, mi-a zis ca ori am pierdut sarcina ori o voi pierde, iar imediat la 3 zile am pierdut.o.Totul bine si frumos bu m.am simtit rau, nici eu am avut sangerari cateva zile dupa, cu pauza iar apoi pe 6 Aprilie mi-a venit, azi 16 Aprilie test de sarcina dar in schimb ceea ce la prima sarcina nu am avut a fost culoarea testului, la primul a fost foarte slab vizibila iar la asta este foarte foarte accentuata.Am ramas oare cu hormonii in sange ori este o sarcina nou? Vaaa rog ajutor.
Sapt viitoare imi voi face iar un control.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Era normal sa iasa pozitiv la un timp atat de scurt dupa un avort. Timp de cam 3 luni dupa avort, hormonul de sarcina ramane in sange si poziteaveaza testele. Deci testul de azi ti-a spus doar ca in ultimele 3 luni ai fost insarcinata, ceea ce stiai deja. E posibil sa fii din nou insarcinata, dar e imposibil sa afli asta din testele de sarcina in acest moment.

| Aidda_Idda_1995 explică:

Asa stiam si eu ca testele raman pozitivate o peridoada de timp.Dar pe mine ma uimit culoarea testelor pana sa pierd sarcina am facut 5 teste toate foarte dar foarte putin colorate trebuia sa te uiti cu atentie, dar asta este foarte accentuat si s-a facut in nici 1 min sa colorat nu stiu ce sa cred iar 3 luni sa stea un hormon in corp este destul de ciudat Dr mi-a spus ca ramane undeva la 3 saptamani sad