| Georgiana_Andreea_1998_nfnG a întrebat:

Este cineva care a trecut printr-o operatie de otoplastie?! (operatie pentru corectarea urechilor) in Decembrie urmeaza sa-mi fac operatia si am decis s-o fac cu anestezie locala (mai era varianta de anestezie generala). E cineva care a trecut prin operatie cu anestezie locala? Daca da, doare? Se simte ca lucreaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei sa te operezi? Ai probleme de sanatate? Sau vrei doar asa de frumusete sa suferi

| Dana2103 a răspuns:

Cum sa te doara daca ti face anestezie? Doar nu ti taie urechile in intregime

| RaduRobertRO a răspuns:

Se simte ca lucreaza, nu doare.

| Balalau95 a răspuns:

Sunt pro si contra
anestezia locala poate sa nu tina (maica-mea a fost la doctor, si i-au facut 3 injectii diferite cu anestezie locala pana cand dentistul a gasit anestezicul care nu o durea)
vs anestezie generala, la care nu te doare nimic de nimic, DAR risti sa mori (depinde de genetica ta personala si de cat de bun e anestezistul)