| catalin199501 a întrebat:

Buna seara, este cineva care s-a vindecat de epilepsie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Epilepsia poate fi tratată dar nu videncată, cu tratamentele existente azi.
Mulți pacienți pot să își țină sub control crizele doar prin tratament și o bună proporție ajung să nu mai aibă nevoie de tratament după o lungă perioadă de tratament continuu. Dar un episod poate apărea oricând. La adulți epilepsia este mai puțin gravă iar eu am un văr, soldat în armata română, cu epilepsie. Cum naiba a intrat, nu știu, dar dacă el poate purta armă și conduce tir cu muniții, tu poți duce o viață de civil.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Nimeni, momentan.