| Paradoxull a întrebat:

Imi cer scuze de deranj.Cineva de aici a facut operatia gastric sleeve? Ce parere are? Cum s-a simtit dupa si cum se simte acum? Simte ceva diferenta? Cam cat a slabit?
Consider si eu sa apelez la ea deoarece am 1.90 si 120kg.
Dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Slabesti sau creste destul de mult riscul de a face cancer la stomac. O sa ai malabsorbie a unor vitamine.
Mai bine apelezi la un nutritionist si incerci sa tii diete, sa faci sport

| alex15ccc a răspuns:

Asta este o operatie pentru obezitate morbida, adica oameni la care grasimea le pune viata in pericol.
Mai bine apelezi la balonul gastric, decat sa lasi pe cineva sa-ti taie din stomac...