auran
| auran a întrebat:

Pastile sau balon gastric pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sese a răspuns:

Un dietetician te poate lamuri mai bine decat noi.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici una. Mult sport si putina mancare.

auran
| auran explică:

Si daca esti pofticios si nu te poti abtine ce faci?

auran
| auran explică:

Nu ma refeream la acel balon gastric pentru care trebuie sa te operezi ci, la cel vegetal, sub forma unor pastile care in contact cu mucoasa gastrica actioneaza ca si celalat

auran
| auran explică:

Multumesc pentru raspunsuri si pareri

Janina
| Janina a răspuns:

Sport si mancare cu masura

Janina
| Janina a răspuns:

Daca vrei poti

| JustMeFlory a răspuns:

Mult sport si o alimentatie sanatoasa!winking

| sese a răspuns:

Nici, nici (decat in situatii extreme). Trebuie multa vointa pentru a tine un regim adecvat si multa, multa miscare preferabil alergare dimineata si seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un coleg de servici era obez si a ajuns sa se imbolnaveasca de inima din cauza asta si a fost nevoit sa faca operatia si sa isi puna un balon gastric. Acum a slabit foarte mult si este ok dar eu cred ca operatia o folosesti in ultima instanta.
Cu putina vointa, fara pastile, cu sport si regim si cu ajutorul unui nutritionist vei reusi sa slabesti....nu uita: mancam ca sa traim nu traim ca sa mancam. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balon gastric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastile

| ralwca a răspuns:

Categoric balon gastric

| nimeni_5843 a răspuns:

Ce usor le este celor slabi sa vorbeasca dar ei nu stiu sau nu ii intereseaza faptul ca sunt persoane grase care fac miscare mai multa decat cei slabi si nici nu mananca seara si nici mult dar tot ce mananca se depune, probabil arderile sunt lente. Deci nu va mai gasiti experti in jogging pentru ca nu vad eu cati dintre voi alearga dimineata inainte de a se duce la serviciu.Auran alegerea iti apartine in totalitate, indicatii nu iti poate da nimeni deoarece fiecare organism este diferit, la unii functioneaza anumite pastile sau cure la altii nu.

| catyy a răspuns:

Am antrebari pentru auran! Ai ancercat balonul gastric vegetal? Daca da, poate a-mi spui si mie cum este, slabesti sau sunt doar vorbe, mersi mult.